Dodavatelé a značky

Přehled distribuce SAX Polymers

SAX® Polymers se specializuje na výrobu, přípravu a barvení technických plastů. Společnost certifikovaná podle normy ISO 9001 s výrobními závody ve Vídni (AUT), Oberrietu (CH) a Bukurešti (RO) nabízí vedle standardního programu a základních směsí i na míru šitá technická řešení. SAX® Polymers přitom také využívá po desetiletí získávané zkušenosti skupiny firem úspěšně působící po celé Evropě.

Vlastní program kompaundů SAX® Polymers zahrnuje velké množství vysoce kvalitních produktů. Lze je barvit, plnit nebo modifikovat různými materiály. Použití nejmodernějších jednošnekových a dvoušnekových extruderů umožňuje zpracování veškerých technických polymerů na vysoce kvalitní kompaundy. Pro zpracování a přepracování plastů se používají výhradně gravimetrická dávkování (vč. bočních plnění) a moderní granulovací systémy. Ve zkušební laboratoři lze provádět náročné analýzy materiálů a kontroly kvality.

Masterbatche SAX® jsou vysoce kvalitní koncentráty barev pro mnoho plastů a způsobů zpracování. Barevné, aditivní, efektní a kombinované masterbatche se nastavují podle přání zákazníka pro daný případ použití a mohou být upraveny v jakémkoliv myslitelném barevném odstínu a nesčetných efektech. Základní směsi se přizpůsobují požadovanému polymeru. V současné době je k dispozici více než 6000 stávajících receptur. Široké variační rozpětí umožňuje maximální sladění s požadavky na materiál a design.

Sortiment SAX® RAL zahrnuje 29 běžných univerzálně použitelných základních směsí. Díky univerzální struktuře lze tyto základní směsi na základě zkušenosti použít pro PE, PP, PA, PBT, TPE a často také pro ABS a POM. Veškeré typy barev vykazují velmi vysokou světlostálost [7-8] a díky použitým pigmentům teplotní stabilitu 240 °C – 290 °C. Sortiment SAX® RAL je fyziologicky nezávadný a typy odpovídají obecně platným evropským směrnicím.

Cílem společnosti SAX® Polymers jako výrobce materiálu je rychlé, efektivní a flexibilní plnění vysokých nároků zákazníků.